Volba materiálu

Bukové dýhy

1. krokem při výrobě bicí soupravy nebo jednotlivých bubnů je výběr kvalitního materiálu dřeva nebo dýhy. Nabízíme z javorového, dubového, bukového nebo akátového či bubingového dřeva. 

2. krokem je proces vrstvení. Preferujeme třívrstvou tloušťku o výšce - cm. Ty prokládáme lehkým lepidlovým nátěrem a vkládáme do speciálních přístrojů, v nichž se dýhy důkladně prohřejí a spojí dohromady.

Ve 3. kroku vkládáme dýhy do nadmíru vyrobených forem. V momentě jeho zatvrdnutí korpus vyjmeme a připravujeme jeho další zpracování.

Klížení bukového korpusu


4. krok sebou nese fázi vkládání dřevěného prstence a následné vytvrdnutí. Oba tyto procesy potřebují dostatek času pro vytvoření dokonalého finiše. 

Do těla hotového korpusu vložíme lepidlem natřený prstenec z již vybraného dřevěného materiálu. Oba díly secvakneme pomocnými svorkami tak, aby nikde nevznikla vzduchová bublina a čekáme až se díly slepí k sobě. 


V 5. kroku se dostáváme ke krásně sklíženému bubínku, který je zapotřebí dobře obrousit od surového povrchu a zbavit ho případného přebytečného lepidla. Korpus má poté dokonale hladký povrch na nějž se může nanést první vrstva laku. K tomu, aby lak dobře držel je věnovaná celá sekce lakování.

Ve finální fázi je poté důležité dbát na to, aby obroušené hrany byly na milimetr stejné a dali tím možnost na ně dobře umístit kování a blánu.

Výsledný korpus je tak začátkem Vašeho solitéru.